هاله ثمری

وبلاگ شخصی هاله ثمری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

اعلام شرایط خروج موقت دانشجویان مشمول/

میزان وثیقه و مدت مجاز خروج از کشور

 

کد خبر: 91110704002 شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ –

 

 جزییات و شرایط خروج موقت دانشجویان مشمول از کشور اعلام شد.

  

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس مقررات سازمان وظیفه عمومی و ضوابط دانشگاه اعم از مقررات آموزشی و سایر ضوابط، دانشجویان مشمول دانشگاه می‌توانند با ارایه درخواست به محل تحصیل و دریافت یکی از فرم‌های خروج از کشور برای مدت معین با ارایه فرم به سازمان وظیفه عمومی یا معاونت وظیفه عمومی استان‌ها و دوایر ذیربط با پرداخت وثیقه مربوطه (به وظیفه عمومی) به خارج از کشور عزیمت کنند.

  

مشمولان برای خروج موقت ازکشور باید فاقد غیبت باشند و وضعیت تحصیلی مشخص داشته باشند، همچنین در سنوات ارفاقی مازاد بر سنوات مجاز تحصیل نباشند.

  

همچین، مهلت معرفی مشمولان فارغ‌التحصیل به پایان نرسیده باشد و دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند، برای مراجعت به موقع به کشور وثیقه مورد نیاز را بسپارند.

  

متقاضیان مشمول باید درخواست (فرم)مجوز خروج موقت از کشور را از دانشگاه مربوطه ارایه کنند.

  

میزان وثیقه خروج از کشور مشمولان

 

 بر اساس این گزارش میزان وثیقه خروج از کشور مشمولان متناسب با اهداف و علت سفر متفاوت است، که بر این اساس برای سفر زیارتی به کشورهای عراق و عربستان مبلغ پنج میلیون ریال وجه نقد و تعهد اشخاص به مبلغ 15 میلیون تومان، برای سفر علمی مبلغ 50 میلیون ریال، سفرنیمه علمی 80 میلیون ریال، برای سفر غیر علمی به تمامی کشورها و از جمله سوریه به مبلغ 150 میلیون ریال است.

  

برای سفر های غیر علمی گواهی تنظیمی توسط دانشگاه به عنوان معاونت وظیفه عمومی استان به منزله گواهی اشتغال به تحصیل است و بررسی و اقدام درخصوص صدور مجوز خروج به عهده وظیفه عمومی است.

  

مدت خروج از کشور دانشجویان مشمول

  

همچنین، مدت خروج از کشور دانشجویان مشمول برای هریک از انواع سفرها مختلف است که در این راستا مدت خروج برای سفرهای مطالعاتی حداکثر شش ماه برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و یکسال برای دوره دکتری تخصصی(Ph.D )؛ برای سفرهای زیارتی- سفرهای علمی و نیمه علمی حداکثر ۳۰ روز است و در مورد سفر حج واجب مدت خروج حداکثر ۴۵ روز است.

  

برای سفرهای غیرعلمی شامل سفر به تمامی کشور ها از جمله سوریه حداکثر ۲۰ روز، سفرهای ورزشی مدت خروج برابر مدتی است که امور مشترک فدراسیون‌ها اعلام می‌کند.

  

دفعات خروج دانشجو از کشور در هر نیمسال دو بار بدون توجه به نوع سفر است به جز سفرهای ورزشی که به استناد نامه دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و اداره کل تربیت بدنی دانشگاه انجام می‌شود، مشروط بر اینکه مدت سفر همزمان نبوده و فاصله اتمام سفر اول تا شروع سفر دوم بلافاصله نباشد.

  

نحوه درخواست مجوز خروج از کشور دانشجویان و تائید آنها

 

 دانشجویان مشمول برای درخواست مجوز خروج از کشور باید درخواست توسط دانشجو به واحد یا مرکز دانشگاهی یا آموزشکده محل تحصیل به همراه مستندات خروج ارائه کنند و همچنین فرم‌های تنظیمی توسط واحد یا مرکز دانشگاهی تایید شود.

 

  

رییس مرکز آزمون خبر داد:

آغاز ثبت‌نام کنکور ارشد دانشگاه آزاد از 9 بهمن/3 تغییر مهم آزمونی و افزایش 49 درصدی ظرفیت

کد خبر: 91110704059 شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ -

 رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 92 از ساعت 14 دوشنبه 9 بهمن ماه خبر داد و گفت: ثبت‌نام تا 21 بهمن ادامه دارد.

 

 

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر ناصر اقبالی با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد 92 دانشگاه آزاد، گفت: داوطلبان برای انجام ثبت‌نام باید به سایت مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org، مراجعه کنند.

 

 

وی در خصوص زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، اظهار کرد: آزمون کارشناسی ارشد9، 10، 11خرداد ماه سال 92 برگزار می‌شود.

 

 

اقبالی با اشاره به تغییرات آزمون امسال نسبت به گذشته؛ گفت:‌امسال هر داوطلب می‌تواند 20 رشته محل را از یک مجموعه امتحانی انتخاب کند، این در حالیست که در گذشته حق انتخاب تنها یک رشته محل را داشتند. همچنین ثبت رشته محل در انتخاب اول دانشجو مزیتی به لحاظ رقابتی ایجاد نمی‌کند.

 

 

وی با بیان اینکه امسال 46 حوزه امتحانی در سراسر کشور تعیین شده است، ادامه داد: همچنین امسال داوطلب می‌تواند بدون توجه به انتخاب‌های خود یک محل را به عنوان حوزه امتحانی انتخاب کند.

 

 

رییس مرکز آزمون افزایش 49 درصدی رشته‌محل‌ها را تغییر دیگر آزمون امسال عنوان کرد و گفت:‌تعداد رشته محل‌ها از 2155 در سال گذشته به 3220 رشته محل در سال جاری افزایش یافته است.

 

 

وی هزینه ثبت‌نام را 40 هزار تومان عنوان کرد و ادامه داد:‌ ثبت‌نام داوطلبان پذیرش بدون آزمون(استعدادهای درخشان) نیز از 9 بهمن آغاز می‌شود.

 

 

اقبالی در خصوص نحوه گزینش داوطلبان در کنکور ارشد، گفت:‌ ملاک گزینش داوطلبان نمره کل آزمون خواهد بود.

 

 

وی با بیان اینکه حدود 70 هزار نفر در این دوره آزمون پذیرفته می‌شوند، گفت: ظرفیت پذیرش امسال 49 درصد افزایش یافته است.

 

 

رییس مرکز آزمون در خاتمه از اعلام نتایج آزمون در شهریور ماه خبر داد.

 

 

 

 

 

پلیس به دنبال مشاوران املاک کلاهبردار

 

 

کد خبر: 91110704329

 

شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ -

 

کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ به دنبال یافتن سرنخی از کارکنان بنگاه «املاک کوشا» هستند که به بهانه پول ودیعه مسکن از مردم کلاهبرداری، هستند.

 

به گزارش سرویس «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در 23 اردیبهشت ماه سالجاری، زن جوانی با مراجعه به کلانتری 124 قلهک به مأموران اعلام کرد که در حدود یک هفته پیش، از طریق «بنگاه املاکی» واقع در خیابان دولت اقدام به اجاره‌ یک واحد مسکونی در این خیابان کرده است، اما پس از مراجعه به بنگاه متوجه شدم که این بنگاه به صورت شبانه تخلیه شده و مدیر و کارکنان آن پس از کلاهبرداری و گرفتن مبلغ 24 میلیون تومان به بهانه پول ودیعه، متواری شده‌اند که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «کلاهبرداری»، پرونده برای صدور دستور قضایی به دادسرای ناحیه 3 تهران ارسال شد؛ همزمان با حضور این خانم جوان در دادسرای ونک، ده‌ها نفر از مالباختگان و شکات دیگر نیز با حضور در دادسرای ونک در مورد کلاهبرداری توسط مدیر و کارکنان بنگاه املاک کوشا، اقدام به طرح شکایت کردند که با طرح شکایت‌های مشابه درباره اقدامات مدیر و کارکنان بنگاه املاک کوشا، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره چهاردهم مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

مالباختگان پس از حضور در اداره چهاردهم، در اظهارات مشابه خود و با معرفی جوانی به نام «مهدی عسگری» به عنوان مدیر بنگاه «املاک کوشا» عنوان داشتند که قصد اجاره واحدی مسکونی در طبقه اول یک ساختمان در خیابان دولت را داشته و پس از تنظیم قرارداد، هرکدام به بهانه پرداخت پول ودیعه اقدام به پرداخت مبالغ چند میلیون تومانی به مدیر بنگاه کرده‌اند، اما در زمان تحویل گرفتن خانه و در مراجعه به بنگاه متوجه شده‌اند که بنگاه املاک به صورت شبانه تخلیه و مدیر و کارکنان آن ( یک مرد و یک مرد حدودا 60 ساله) متواری شده‌اند.

 

یکی از مالباختگان (اولین شاکی پرونده) در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که با مراجعه به بنگاه املاک کوشا در خیابان دولت، اقدام به اجاره خانه‌ای در یک ساختمان سه طبقه کردم؛ زمانی که به همراه مدیر بنگاه و برای بازدید به ساختمان مراجعه کردم درخواست کردم تا نسبت به نقاشی داخل ساختمان اقدام شود و مدیر بنگاه نیز چندین نفر را به عنوان نقاش ساختمان در آنجا مشغول به کار کرد؛ من نیز با دیدن کارگران با اطمینان کامل نسبت به پرداخت مبلغ 24 میلیون تومان به مدیر بنگاه اقدام کرده و قرار شد تا در ظرف کمتر از یک ماه تمامی اقدامات لازم درباره بازسازی داخل ساختمان انجام و من پس از این مدت خانه را تحویل بگیرم.

 

مالباخته در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در زمان تحویل گرفتن خانه به بنگاه مراجعه کرده اما در کمال تعجب متوجه شدم که بنگاه تعطیل شده با پیگیری موضوع از اهالی و کسبه‌ محل متوجه شدم که این بنگاه توسط کارکنان آن و به صورت شبانه تخلیه شده است.

 

در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان با بررسی اسناد و مدارک تنظیم شده اجاره بنگاه، اطلاع پیدا کردند که «بنگاه املاک کوشا» فاقد هرگونه مجوز قانونی از سوی اتحادیه مربوطه است؛ در ادامه تحقیقات و با بررسی اسناد و مدارک شناسایی ارائه شده به مالک حقیقی ملک در زمان تنظیم قرار داد، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که قرارداد اجاره بنگاه فی مابین مالک و پیرمرد 60 ساله‌ای (بنابر اظهارات مالباختگان، یکی از کارکنان بنگاه کوشا) تنظیم شده که برابر مدارک شناسایی خود را با نام « احمد احمدلی» معرفی کرده است؛ همچنین مشخص شد که اسناد و مدارک شناسایی تحت عنوان «احمد احمدلی» متعلق به شخص دیگری در یکی از استان‌های مرکزی کشور است که مدارک شناسایی وی در سال گذشته و به شیوه داخل خودرو، به سرقت رفته و صاحب مدارک در همان زمان نسبت به تشکیل پرونده سرقت مدارک خود اقدام کرده است که در بررسی هویت مهدی عسگری به عنوان مدیر بنگاه نیز کارآگاهان موفق به شناسایی این شخص در یکی از مناطق جنوب غرب تهران شده و اطلاع پیدا کردند که نامبرده نیز به علت سرقت مدارک خود اقدام به تشکیل پرونده در کلانتری محل سکونت خود کرده است.

 

سرهنگ کارآگاه فریدون رهبریان، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر با اشاره به شناسایی ده‌ها مالباخته و ارزش چندصد میلیون تومانی این پرونده گفت: در ادامه تحقیقات و با شناسایی ده‌ها مالباخته‌ای که به همین شیوه و شگرد و توسط کارکنان بنگاه املاک کوشا مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، ارزش این پرونده به چند صد میلیون تومان رسیده که با توجه به احتمال افزایش تعداد مالباختگان، احتمال افزایش ارزش مالی این پرونده کماکان وجود دارد.

 

وی در ادامه با اشاره به دستور مقام قضایی برای انتشار تصاویر بدست آمده از متهمان گفت: با توجه به شناسایی ده‌ها مالباخته و احتمال افزایش تعداد آنها و به منظور شناسایی و دستگیری متهمان، دستور انتشار تصاویر متهمان از سوی مقام محترم قضایی صادر شده بنابراین از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی هویت واقعی متهمان پرونده شده و اطلاعاتی درباره محل فعالیت، محل تردد و یا مخفیگاه آنها در اختیار دارند درخواست می‌شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس‌های 51055514 و 51055614 در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند؛ همچنین از کلیه شکات و مالباختگان احتمالی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند نیز دعوت می‌شود تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

 

متهمان

 

 

 

نزاع خونین در قهوه‌خانه یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت

 

کد خبر: 91110703926 شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ -

 مدیر روابط عمومی اورژانس تهران از مرگ جوانی 25 ساله در جریان یک نزاع خونین در قهوه‌خانه‌ای در تجریش خبر داد.

 

 

حسن عباسی در گفت وگو با خبرنگار«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در تشریح این خبر خونین گفت: در ساعت 16:54 روز گذشته (جمعه)، تکنسیین‌های اورژانس در تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پزشکی 125 در جریان وقوع نزاعی در یک قهوه خانه واقع در تجریش قرار گرفتند و با توجه به نوع گزارش دریافتی بلافاصله دو دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

 

 

وی افزود: تکنسیین‌ها با حضور در محل حادثه دریافتند که بین چند نفر نزاعی خونین در گرفت که نتیجه آن کشته شدن یک جوان 25 ساله و زخمی شدن 3 نفر دیگر بود.

 

 

وی با بیان اینکه به علت شدت جراحات وارده این جوان 25 ساله جان خود را از دست داده بود گفت: مصدومان حادثه نیز پس از انجام اقدامات مناسب پزشکی درمانی به بیمارستان منتقل شدند.

 

آمار وبلاگ

تعداد مطالب: 953

تعداد نظرات: 167

تعداد بازدید: 397,683 بار

© MOSHAVERE.NET