هاله ثمری

وبلاگ شخصی هاله ثمری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

معاون مرکز امور زنان خبر داد:

تهیه پیش‌نویس تاسیس دفتر امور زنان و خانواده جنبش عدم تعهد

 

کد خبر: 91100100154 جمعه ۱ دی ۱۳۹۱ -

معاون هماهنگی و همکاری‌های بین‌الملل مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: پیش‌نویس تاسیس دفتر امور زنان و خانواده جنبش عدم تعهد را تهیه کرده‌ایم که در ذیل کشورهای عدم تعهد با توجه به مشترکات این کشورها در حوزه زنان، وحدت رویه‌ای را به وجود می‌آورد.

 

سوسن صفاوردی در حاشیه بازدید از خبرگزاری دانشجویان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» ایسنا، اظهار کرد: یکی از مشترکات ما با کشورهای امریکای لاتین، خانواده محوری است و می‌توانیم به این محور در دفتر امور زنان و خانواده بپردازیم.

 

وی تاکید کرد: دفتر امور زنان و خانواده در صورت راه‌اندازی می‌تواند در جهت تقویت اشتراکات در حوزه زن و خانواده عمل کند علاوه بر آن موجب تبادل تجربیات بین کشورهای عدم تعهد در زمینه موضوعات مربوط به زنان شود.

 

صفاوردی در پایان گفت: این پیشنهاد باید به رأی گذاشته شود و با توجه به آنکه جنبش عدم تعهد هنوز دبیرخانه مصوب ندارد پس از راه‌اندازی این دبیرخانه، دفتر امور زنان و خانواده داخل آن تعریف می‌شود.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد در گفت‌وگو ایسنا:

شرکت‌های بیمه چک را بیمه کنند

 

کد خبر: 91100100101 جمعه ۱ دی ۱۳۹۱ –

 

 مدیر عامل بانک مهر اقتصاد با بیان این‌که چک برگشتی علت‌های زیادی دارد و خود معلول است، گفت: اگر شرکت‌های بیمه در هنگامی که اشخاص می‌خواهند دسته چک بگیرند، با دریافت حق بیمه‌ای آنها را بیمه کند در صورت ایجاد مشکل ریسک را کاهش داده و بخشی از خسارت را پرداخت می‌کند.

 

غلامحسن تقی نتاج در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: با پرداخت حق بیمه‌ای نه چندان زیاد و تا سقف مشخص می‌توان شرکت‌های بیمه چک‌ها را بیمه کند تا اگر امکان پرداخت چک وجود نداشت، دارنده چک خسارت خود را از شرکت‌های بیمه دریافت کند و این امر به کاهش ریسک و افزایش اعتماد به چک‌ها کمک می‌کند.

 

وی توضیح داد: شرکت‌های بیمه‌گر می‌توانند در هنگامی که افراد می‌خواهند دسته‌چک بگیرند، این سرویس را به آنها بدهند و حتی بانک‌ها نیز می‌توانند در این امر شریک باشند.

 

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد با بیان این‌که چک‌ برگشتی بیشتر یک معلول است و علت‌های مختلفی به آن متصل می‌شود، گفت: بخشی از دلایل چک‌های برگشتی به بانک‌ها بر می‌گردد، اما بخش دیگر آن نیز به شرایط اقتصادی کشور مرتبط است، چرا که ما می‌بینیم گاهی اوقات افرادی چک‌های برگشتی دارند که از فعالان اقتصادی هستند و به دلیل شرایط اقتصادی نتوانسته‌اند آن چک‌ها را پر کنند و چک آنها برگشت می‌خورد.

 

نتاج گفت: با توجه به این‌که شرایط اقتصادی در کشور‌ها متفاوت است و ممکن است زمانی این شرایط سخت شود، شرکت‌های بیمه می‌توانند با حضور در این عرصه به اقتصاد کشور کمک کنند و ریسک این مشکلات را بپذیرند.

 

 

مجلس لایحه حمایت خانواده را اصلاح کرد

 

نمایندگان مجلس در جریان اصلاح لایحه حمایت خانواده مصوب کردند که زوجه می‌تواند مبالغی را که برای مخارج متعارف زندگی هزینه کرده از همسرش بگیرد.

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز خود گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در خصوص لایحه حمایت خانواده که از سوی شورای نگهبان اعاده شده بود را بررسی کردند.

بهارستان نشینان ماده ۳۰ لایحه حمایت از خانواده را که در آن تصریح شده بود: " هر گاه زوجه از مال خود برای هزینه‌های متعارف زندگی مشترک که بر عهده زوجه است، هزینه کرده و در قبال آن عوض مالی دریافت نکرده باشد، دادگاه به درخواست وی پس از جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری مبالغ هزینه شده را تعیین و به تائیدیه آن حکم می‌کند، مگر اینکه زوج قصد تبری زوجه در صرف مبالغ مذکور را ثابت کند" به شرح ذیل اصلاح کردند:

" در مواردی که زوجه در دادگاه ثابت کند به امر زوج یا اذن وی از مال خود برای مخارج متعارف زندگی مشترک که بر عهده زوجه است، هزینه کرده می‌تواند معادل آن را از وی دریافت کند".

مجلسی ها با ۱۶۹ رای موافق، ۴ رای مخالف و ۸ رای ممتنع با این اصلاح موافقت کردند.

همچنین بهارستان نشینان به منظور تامین نظر شورای نگهبان ماده ۴۹ این لایحه را حذف کردند.

در ماده ۴۹ لایحه حمایت از خانواده آمده بود: پرداخت نفقه زوجه به تشخیص دادگاه مطابق شأن و خصوصیات زوجه تعیین می‌شود و همچنین هزینه نگهداری اطفال بر پرداخت تمامی دیون مقدم است. در مورد نفقه ایام گذشته زوجه مقررات ماده ۱۲۰۶ قانون مدنی به قوت خود باقی است.

نمایندگان مجلس با ۱۵۷ رای موافق، ۳ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع از مجموع ۲۲۷ نماینده حاضر در مجلس با حذف ماده ۴۹ موافقت کردند.

خورشید شنبه هم طلوع می‌کند

بازار داغ سودجویی از«پایان جهان»: از بلیت یکطرفه امن‌ترین نقطه دنیا تاساخت پناهگاه‌ ضدبمب!

شایعه «پایان جهان در 21 دسامبر بر پایه پیشگویی مایاها»!درحالی تا به امروز (20 دسامبر) در سراسر دنیا ادامه یافته که ضمن راه افتادن بازار داغ سودجویی فرصت‌طلبان، دولتهای برخی کشورها را نیز به دردسر انداخته است.

 

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امکان برخورد سیاره «نیبیرو» (Nibiru) با زمین، برعکس شدن میدان مغناطیسی زمین و ایجاد گرداب‌های عظیم، کشیده شدن ناخواسته زمین به سوی یک سیاهچاله عظیم و فرو رفتن در آن از جمله تهدیداتی است که شایع شده زمین را در 21 دسامبر 2012 تهدید کرده و جهان بر اثر این تهدیدات به پایان خواهد رسید!!

 

دامن زدن به این شایعه در جهان تا آن جا پیش رفت که دولتها در برخی کشورها مجبور به مواجهه با دردسر تازه شدند؛ پلیس چین تنها در استان کینگ‌های در غرب این کشور، بیش از 400 تن از اعضای یک فرقه مذهبی را به اتهام شایعه‌پراکنی در باب پایان جهان دستگیر کرد.

 

 روستای کوچک «بوگارچ» در جنوب فرانسه نیز این روزها شاهد حضور شمار زیادی از افراد متوهمی است که با باور پایان جهان در 21 دسامبر2012 میلادی، خود را به این منطقه رسانده‌اند، چراکه معتقدند «بوگارچ» امن ترین نقطه زمین برای پایان جهان محسوب می شود.

 

بسیاری از افراد با توهم پایان جهان، بلیت یک طرفه‌ای به مقصد روستای «بوگارچ» تهیه کردند.

  

روستای «بوگارچ» فرانسه، امن ترین نقطه برای پایان جهان

  

 در چین نیز یک مخترع جوان از ساده لوحی مردم استفاده کرده و با ساخت «کشتی نوح»، اقدام به کسب درآمد کرده است.

 این کپسول های کروی با ظرفیت 14 نفر، در برابر سیل و زلزله ناشی از پایان جهان! مقاوم بوده و با قیمت 32 هزار دلار فروخته می شوند.این مخترع تاکنون 26 سفارش از کشورهای نیوزیلند و چین دریافت کرده است.

  

کپسول «کشتی نوح» برای نجات از حوادث پایان جهان

 

 دردسرهای این شایعه، ناسا را هم واداشت ضمن پوچ و بی‌اساس خواندن « پایان جهان در روز 21 دسامبر 2012» چند روزی مانده به این تاریخ،‌ ویدئوی خود با عنوان «چرا جهان دیروز تمام نشد؟» را زودتر از موعد مقرر (22 دسامبر) منتشر کند.

 

این ویدئو با این جمله آغاز می‌شود: «اگر شما در حال تماشای این ویدئو هستید به معنی یک چیز است... جهان دیروز پایان نیافته است!»

 

در فیلم ناسا گفته شده که تمام نظریات خرافه و بر اساس یک سوءتعبیر بزرگ ایجاد شده‌اند.

  

  شایعه پایان جهان درحالی ادامه یافته و مردمان ساده‌لوح را به دردسر انداخته که روزگار خود مایاها در شبه جزیره «یوکاتان» مکزیک در آرامش و کاملا عادی ادامه دارد و هیچ نشانه‌ای از آماده شدن آنها برای نابودی زمین دیده نمی‌شود.

 

کشاورزان و روستاییان نیز کارهای عادی و رزمره خود را انجام می دهند؛ حتی گروهی از مایاهای ساکن یوکاتان در حال برگزاری مراسمی برای گرامیداشت پایان چرخه تقویم «شمارش بلند» بوده و خود را برای شروع دوره جدید آغاز می‌کنند.

 

 آنها معتقدند که این روز نیز مانند 2000.1.1 میلادی (که گفته می‌شد جهان در این تاریخ به پایان خواهد رسید) یا تاریخ 2006.6.6 ( که گفته می‌شد حادثه‌ای شبیه پایان جهان روی خواهد داد) بدون روی دادن حادثه خاصی سپری خواهد شد و اساسا ترس در خصوص پیش بینی پایان دنیا در 21 دسامبر 2012 بی مورد است.

 

«پیترونیلو پنا» یکی از کشیشان مایا ساکن این منطقه تأکید می کند: جهان قطعا روزی به پایان خواهد رسید، اما ما نیز نمی دانیم که این تاریخ چه زمانی فرا می رسد و پیش بینی‌ای توسط اقوام باستانی مایاها در این خصوص انجام نشده است.

  

«والتر ویچی» باستان‌شناس و کارشناس تمدن مایاها در دانشگاه لانگ وود ویرجینیا نیز تأکید کرده است: اقوام باستانی مایاها زمان را با شیوه‌ای کاملا متفاوت از امروز، محاسبه می‌کردند. مایاها داری سه تقویم متفاوت بودند؛ تقویم نخست یا تقویم مقدس Tzolk'in یکسال 260 روز محاسبه می‌شد که از این تقویم برای انجام برنامه های مذهبی استفاده می‌شد.

 

در تقویم دوم که Haab‌ نام دارد، سال 365 روز بطول می انجامد که در آن سال کبیسه وجود ندارد و از تغییرات فصلی برای شمارش روزها استفاده می‌شود. تقویم سوم شمارش بزرگ (Long Count) نام دارد؛ دوره‌ای موسوم به سیزدهمین باکتون (13Th Baktun) این تقویم 5125 ساله، در روز 21 دسامبر 2012 پایان می‌یابد که این مسأله عامل اصلی بروز توهم پایان جهان شده است!

 

«ویچی» تأکید می‌کند: اتمام این تقویم باستانی به هیچ عنوان به معنای پایان جهان نیست و هیچ پیش بینی در خصوص وقوع حادثه غیر طبیعی برای پایان جهان در آن صورت نگرفته است؛ بلکه تنها به معنای اتمام یک دوره طولانی و شروع چرخه زمانی جدید است.

  

بازار داغ فرصت‌طلبان

 در این احوال، فرصت‌طلبان زیادی نیز با سوءاستفاده از سادگی افراد معتقد به پایان جهان، پول‌های خوبی به جیب زده‌اند.

 

این سوءاستفاده‌ها از ساخت کپسول‌های نجات بسیار مقاوم موسوم به «کشتی نوح» در چین گرفته تا ساخت گذرگاه طاقدار بزرگ به سبک مایاها از یخ، ذخیره شمع و شکر و کبریت در روسیه تا ساخت پناهگاه‌های تجملی ضدبمب در کالیفرنیا را شامل می‌شوند.

 

در همین راستا، یک طرح آمریکایی با ساخت پناهگاه‌های تجملی ضد بمب در کالیفرنیا، هزاران دلار را عاید خود کرده است.

 

پناهگاه «رون هوبارد» از مبل‌های چرم، تلویزیون پلاسما و کف چوبی برخوردار بوده که به ادعای وی می‌تواند در برابر اتفاقات پایان جهان مقاومت کند!

 

کار «هوبارد»، طراح آمریکایی شامل ساخت پناهگاه‌های ضد بمب تفریحی زیرزمینی با فناوری پیشرفته است که با قوت گرفتن شایعات در سال گذشته، از فروش ماهانه یک پناهگاه، به فروش روزانه رسیده است.

 

این پناهگاه‌های ضد بمب و سلاحهای هسته‌ای و شیمیایی از تخت خواب، آشپزخانه، دستشویی و حتی شومینه برخوردار بوده و میانگین هزینه آن 46 هزار پوند است.

 

«هوبارد» اکنون با کمک مردم در حال نصب دو پناهگاه در نیویورک و ایندیانا برای پناه گرفتن در روز جمعه است؛ وی اظهار کرده که در آن روز به پناهگاه خود خواهد رفت.

 

این طراح آمریکایی حتی مدعی فروش چند پناهگاه به برخی از فیزیک اخترشناسان شده که در مورد برخورد جرقه خورشیدی و مقادیر زیاد تابش، کمی احتمال داده‌اند.

 

«هوبارد» گفت: من سه روز را در پناهگاه خود در زیر زمین خواهم گذراند تا اوضاع آرام شود. فکر نمی‌کنم که اتفاق خاصی بیفتد اما هیچ کس نمی‌داند.

 این محفظه‌های استوانه‌ای 46 متر مربع، سه متر قطر و 15 متر طول دارند.

 یک سمت این پناهگاهها از در خروج اضطراری برخوردار بوده که تنها از داخل باز می‌شود. همچنین بین بخش ورودی و هال نیز اتاقهای آلودگی مهر و موم شده قرار گرفته‌اند؛ این محفظه‌های استوانه ای در عمق شش متری زمین نصب می شوند.

 

این پناهگاه ها همچنین مورد توجه شکارچیان و افراد عادی برای مصارف ایمنی در برابر آتش‌سوزی یا اتفاقات مخرب قرار گرفته است.

    

پناهگاه تجملی با محفظه ضد بمب تفریحی

  

 

نصب محفظه‌ها در عمق شش متری زمین

 

  

کاناپه چرمی و دستشویی پناهگاه

  

غذاخوری کوچک با تزئینات در یک سوی آن به نشانه میز ناهارخوری

  

پناهگاه پایان جهان

  

 
پناهگاه پایان جهان
آمار وبلاگ

تعداد مطالب: 860

تعداد نظرات: 137

تعداد بازدید: 285,575 بار

 

 

 

© MOSHAVERE.NET